Inlineskaten Kunstrijden Langebaan / kortebaan Marathon Schoonrijden Shorttrack Schaatsen op natuurijs
‹ terug

KNSB maakt selectie bekend voor eerste World Cups langebaan

Gepubliceerd woensdag 3 november 2021
De Selectiecommissie Langebaan (SCL) van de KNSB heeft de namen bekendgemaakt van de schaatsers die zullen deelnemen aan de ISU World Cups in Tomászow Mazowiecki (12-14 november) en Stavanger (19-21 november).

De resultaten van de Daikin NK Afstanden van afgelopen weekeinde zijn leidend geweest voor de samenstelling van TeamNL. De deelnemers voor World Cups 3 (Salt Lake City, 3-5 december) en 4 (Calgary, 10-12 december) worden eind november bekendgemaakt.

Om via de World Cups het maximale aantal startplaatsen voor de Olympische Spelen af te dwingen, heeft de KNSB aan rijders en teams commitment gevraagd om aan voldoende wedstrijden deel te nemen. Na overleg met de betrokken teams heeft de SCL bepaald dat TeamNL voor World Cups 1 en 2 uit de volgende rijders bestaat.

WORLD CUP 1 – TOMASZOW MAZOWIECKI (POL) – 12 T/M 14 NOVEMBER

Vrouwen
500 meter (1 en 2): Jutta Leerdam, Femke Kok, Michelle de Jong, Dione Voskamp, Marrit Fledderus.
1000 meter: Jutta Leerdam, Femke Kok, Ireen Wüst, Marrit Fledderus, Antoinette de Jong.
1500 meter: Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Irene Schouten, Jorien ter Mors, Marijke Groenewoud.
3000 meter: Irene Schouten, Antoinette de Jong, Carlijn Achtereekte, Joy Beune, Sanne in ’t Hof.
Ploegenachtervolging: Ireen Wüst, Antoinette de Jong, Irene Schouten, Joy Beune, Melissa Wijfje.
Mass start: Irene Schouten, Marijke Groenewoud.

Mannen
500 meter (1 en 2): Kai Verbij, Merijn Scheperkamp, Hein Otterspeer, Dai Dai N’tab, Janno Botman
1000 meter: Kai Verbij, Hein Otterspeer, Thomas Krol, Kjeld Nuis, Merijn Scheperkamp.
1500 meter: Thomas Krol, Kjeld Nuis, Chris Huizinga, Patrick Roest, Jan Blokhuijsen.
5000 meter: Jorrit Bergsma, Patrick Roest, Marwin Talsma, Marcel Bosker, Sven Kramer.
Ploegenachtervolging: Sven Kramer, Patrick Roest, Marcel Bosker, Chris Huizinga, Beau Snellink.
Mass start: Jorrit Bergsma, Bart Hoolwerf.


WORLD CUP 2 – STAVANGER (NOO) – 19 T/M 21 NOVEMBER

Vrouwen
500 meter (1 en 2): Jutta Leerdam, Femke Kok, Michelle de Jong, Dione Voskamp, Marrit Fledderus.
1000 meter: Jutta Leerdam, Femke Kok, Ireen Wüst, Marrit Fledderus, Antoinette de Jong.
1500 meter: Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Irene Schouten, Jorien ter Mors, Marijke Groenewoud.
5000 meter: Irene Schouten, Antoinette de Jong, Carlijn Achtereekte, Joy Beune, Sanne in ’t Hof.
Teamsprint: Michelle de Jong, Marrit Fledderus, Femke Kok, Dione Voskamp

Mannen
500 meter (1 en 2): Kai Verbij, Merijn Scheperkamp, Hein Otterspeer, Dai Dai N’tab, Janno Botman
1000 meter: Kai Verbij, Hein Otterspeer, Thomas Krol, Kjeld Nuis, Merijn Scheperkamp.
1500 meter: Thomas Krol, Kjeld Nuis, Chris Huizinga, Patrick Roest, Jan Blokhuijsen.
10.000 meter: Jorrit Bergsma, Patrick Roest, Marwin Talsma, Marcel Bosker, Sven Kramer.
Teamsprint: Stefan Westenbroek, Serge Yoro, Tijmen Snel, Janno Botman.

Meer nieuws

Toprijders strijden om WorldCup-tickets bij Dutch Open Shorttrack in Thialf (7 t/m 9 oktober)

Ledenraad KNSB kwam bijeen in Thialf

KNSB trekt Rintje Ritsma aan als bondscoach teamonderdelen langebaan

Hoe herken je de nieuwe Sven Kramer en Suzanne Schulting?

Openingsinformatie ijsbanen

Nederlandse Loterij en NOC*NSF samen op weg naar het sportiefste land ter wereld

naar het nieuwsoverzicht

Niks missen?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrieven

Welke nieuwsbrieven wil je graag ontvangen?

Volg je ons al?

Vragen?

088 489 20 00

[email protected]

Alle contactgegevens >>

Heb je gevonden wat je zocht?